Makaleler » Blog » Damla Çeşmi Bülbül

Damla Çeşmi Bülbül

Damla Çeşmi Bülbül

Erzurum tespih çarşısı içerisinde bulunmakta olan ve uzun yıllardır hizmet sunan firmamız tespihlerinizi en değerli ve kaliteli malzemeler ile hazırlamaktadır.  Özellikle deneyimli olan tespih yapımında çalışan ekibimiz Damla çeşmi bülbül tespih yapımı konusunda oldukça ilgi görmektedir.

Uzman ekiplerimizin oluşturduğu şık ve asil duran bu tespihler alıcılar için oldukça değerli nadide bir parça niteliği oluşturarak maddi açıdan biraz pahalı olmaktadır. Damla Çeşmi Bülbül modeli olan tespihlerde uygulanan gümüş işlemeleri oldukça göz alıcı olmaktadır.

Damla Çeşmi Bülbül Modeli Nedir?

Firmamız tarafından itina ile yapılmakta olan Damla Çeşmi Bülbül modeline olan ilgi oldukça fazla demiştir. Bu tespihin modeli kadar tarihine de rağbet büyük olmaktadır.

Damla Çeşmi Bülbül tespihi, 3.Selim’in hüküm sürdüğü yani 1700 ve 1800’ li dönemlerde Beykozlarda yeni yeni açılan cam atölyelerde farklı renklerde kristal çubuklar özel bir itina ile kristallere eklenerek döndüren uzman kişiler tarafından yapılan bir modeldir.  Bu tekniği uygulayarak bunu üreten tüm firmalar, kişiler bu tespih modelini bülbül gözüne benzetmektedir bundan dolayı da bu modelin adına Damla çeşmi bülbül ya da çeşmi bülbül gözü adı verilmektedir.

Firmamız tarafından üretilen Damla çeşmi bülbül tespih modellerimiz tamamen el yapımı olup oldukça kaliteli malzemelerden üretilir. Coşkun tespih firmamız açısından bizim için en önemli şey müşterilerimizin memnuniyeti olmaktadır, bu konuyu prensip bilerek bu doğrultuda çalışmaktayız.

Damla Çeşmi Bülbül Tespih Fiyatları

Bu tespih modeli oldukça değerli modeller arasında yer almaktadır bundan dolayı da bu modelin fiyatları biraz yüksek olabilmektedir.  Fiyatın yüksekliği hem yapıldığı taştan hem de Damla çeşmi bülbül tespihinin yapımının oldukça zahmetli olmasıdır. Bu tespihin yapımı çok zahmetli olup oldukça emek isteyen bir model olarak karşımıza çıkar.

Günümüzde özellikle de tespih modellerine olan ilgi artmış olmakta olup koleksiyonlar bile yapılmaktadır.  Yapılan bu özel ve maddi açıdan çok olan tespih modelleri arasında kuşkusuz en gözde parçalardan birisi de Damla çeşmi bülbül modeli olmaktadır. Sizde bu model hakkında hakkında ayrıntılı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
707494106836017
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır